Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   ZAMKNIJ

Alina Witkowska  

Dyrektor

Absolwentka UAM w Poznaniu w zakresie wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego. Ukończyła Studia Podyplomowe w Poznaniu na UAM Zarządzanie placówkami oświatowymi, w Warszawie na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej Kształcenie integracyjne oraz w Collegium Civitas Porozumienie bez Przemocy według  Marshalla B. Rosenberga. Absolwentka Akademii Trenerów Empirii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w przedszkolu
i szkole podstawowej, również w klasach integracyjnych oraz budowaniu i wspieraniu zespołów opartych na wzajemnym szacunku, współpracy, zaufaniu. Prowadzi warsztaty i szkolenia z komunikacji, rozwiązywania konfliktów i rozwoju osobistego
dla nauczycieli, rodziców i dyrektorów placówek oświatowych.  Wiedzę i doświadczenie zgłębia i zgłębiała pod okiem czołowych polskich trenerów NVC – m.in.  Agnieszki Pietlickiej, Magdaleny Wegner, Agnieszki Rzewuskiej – Paca, Aleksandry Bagińskiej, Anny Mills, Magdaleny Sendor, Joanny Berendt.  Na co dzień uważnie i z odwagą przygląda się do czego zaprasza ją życie.

Zamknij

Ewa Rurarz

Nauczyciel

Ukończyła studia podyplomowe na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z kwalifikacjami nauczycielskimi na poznańskiej WSPiA. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu, wydział aktorski ze specjalizacją lalkarską. Wcześniej studiowała kulturoznawstwo na Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi. Zdobyła również dyplom zawodowy ratownika medycznego w Szkole Policealnej Nr 3 Samorządu Województwa Łódzkiego im. Marii Stencel w Łodzi. Uczestniczyła w licznych szkoleniach, kursach i warsztatach m.in. „Mini mediacje z i między dziećmi” inspirowanych Porozumieniem bez Przemocy Marshalla B. Rosenberga. Nieustannie dąży do rozwoju osobistego i poszerzania własnych kompetencji (nie tylko) zawodowych.

Pracę z dziećmi rozpoczęła we Wrocławiu prowadząc zajęcia teatralne i taneczne w kilkunastu placówkach oświatowych i to był moment przełomowy, gdyż wtedy ujawniły się jej zdolności pedagogiczne, które miały wpływ na dalszy wybór  ścieżki zawodowej. Prowadziła cykl warsztatów z emisji głosu i impostacji dla studentów logopedii w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. W Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku prowadziła warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży szerząc kulturę i przełamując bariery, które często nas blokują w codziennym życiu.

Praca z najmłodszymi pozwala jej patrzeć na świat oczami dziecka i cieszyć się każdą chwilą tu i teraz, domagać się tego czego się potrzebuje, otwarcie wyrażać uczucia i szczerze mówić to co się myśli. Nie ocenia, nie krytykuje, tylko z uważnością  i empatią przygląda się małym ludziom odnajdując w nich to co najlepsze. Uwielbia patrzeć na dziecięcą beztroskę, ciekawość świata, pomysłowość i bezpośredniość. Mówi, że nie ma rzeczy niemożliwych, a ogranicza nas tylko wyobraźnia.

 

 

 

 

 

 

 

Zamknij

Magdalena Paterczyk – sekretarz

Pracownik przedszkola

Jestem absolwentką UAM w Poznaniu w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej i penitencjarnej. Z racji ukończonych studiów magisterskich posiadam przygotowanie pedagogiczne do pracy na stanowisku wychowawcy oraz innego pracownika pedagogicznego. Wiedza zdobyta na studiach utwierdziła mnie w przekonaniu jak ważna w życiu każdego człowieka jest rodzina i jak wielki wpływ na nasze dalsze życie mają doświadczenia z okresu dzieciństwa i jakość relacji z członkami rodziny.

Swoją przygodę w Zwierzolandzie zaczynałam jako pomoc nauczyciela. Praca na tym stanowisku dawała mi dużo satysfakcji i wykształciła we mnie dodatkowe pokłady cierpliwości i zrozumienia dla dziecięcych problemów. Z początkiem grudnia objęłam nowe stanowisko – sekretarza trzech przedszkoli należących do Fundacji Familijny Poznań. Praca na stanowisku sekretarza jest dla mnie nowym i ciekawym wyzwaniem, w którym pomaga mi zdobyta wcześniej wiedza z zakresu profesjonalnej pracy biurowej. Dodatkowo posiadam kurs z pierwszej pomocy pediatrycznej.

Mam nadzieję, że jako pracownik administracyjny nie zawiodę Państwa zaufania a kontakt z moją osobą będzie dla Państwa zawsze miłym doświadczeniem.

Prywatnie jako spełniona mama dwójki pociech staram się z całego serca obdarowywać moje dzieci dawką bezwarunkowej miłości i akceptacji. Moim największym marzeniem jest, aby weszły w dorosłe życie z przekonaniem, że bez względu na zaistniałe w ich życiu sytuacje, zawsze mogą liczyć na moją pomoc i wsparcie.

Jestem osobą ciekawą świata, otwartą na drugiego człowieka, pogodną i chętną do niesienia pomocy. Do szczęścia potrzebuję kontaktu z ludźmi, dobrej książki i…..czekolady 🙂

Moja życiowa dewiza to : „Zrobione jest lepsze od doskonałego”.

Zamknij

Michał Paterczyk – sekretarz

Pracownik przedszkola

Agnieszka Ludorowska – Psycholog

Pracownik przedszkola

Z dziećmi i ich opiekunami pracuję od 2011 roku. Przez ten czas doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w szkołach podstawowych, Poradniach Psychologiczno – Pedagogicznych i przedszkolach.  Za sprawą licznych szkoleń stale poszerzam swoje kompetencje, aktualnie kształcę się w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Swoją pracę poddaję superwizji.

Moja praca to dla mnie pasja i wyzwanie jednocześnie. Staram się rozumieć ludzi, unikając oceniania ich – psychologia mi w tym pomaga. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, które poprzez różne swoje zachowania, nie zawsze łatwe dla dorosłych do przyjęcia, usiłują nam coś powiedzieć. Próbuję odczytywać te komunikaty, będąc głęboko przekonaną, że nie ma „niegrzecznych” dzieci, są jedynie takie, których potrzeby nie zawsze bywają zaspokojone. Wspierając dzieci i ich opiekunów, czerpię m.in. z teorii przywiązania, która zwraca uwagę na znaczenie jakości wczesnych relacji dziecka z dorosłym w kontekście całościowego rozwoju człowieka i jego zdrowia psychicznego.

A ponadto, nie wyobrażam sobie dnia bez kawy i dobrej książki, tygodnia bez filmu, który zmusza mnie do myślenia, a życia w ogóle – bez radia i kotów.

Kontakt: a.ludorowska@operator.edu.pl

Zamknij

Joanna Mackiewicz – Logopeda

Pracownik przedszkola

Biogram: Ukończyłam studia wyższe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kolejnym krokiem była oligofrenopedagogika, a następnie studia podyplomowe w zakresie logopedii. Od wielu lat pracuję z dziećmi. Aktualnie prowadzę w przedszkolach indywidualną terapię wad wymowy i zajęcia grupowe z dziećmi wspierające rozwój mowy.

Zainteresowania: Interesują mnie zaburzenia mowy u dzieci oraz możliwość ich korygowania.

Motto: Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.- Marek Aureliusz

Zamknij

Joanna Wiśniewska

Pomoc nauczyciela

Monika Michalska (pomoc kuchenna)

Pracownik przedszkola

Klaudia Kwiatkowska

Nauczyciel

Izabela Trzebiatowska

Nauczyciel

Jestem absolwentką Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej z Przygotowaniem Pedagogicznym.
Jako Rodzic od wielu lat uczestniczę w warsztatach, wykładach, seminariach i webinariach opartych na Rodzicielstwie Bliskości, Porozumieniu bez Przemocy oraz pedagogice Jespera Juula. To właśnie te ostatnie lata zainspirowały mnie do pracy z dziećmi, stąd moja zmiana drogi zawodowej, a co za tym idzie, także życiowej.
W pracy opieram się na metodzie Self-Reg (regulacji, a nie samokontroli emocji i zachowań dzieci) oraz na poszanowaniu szeroko rozumianej integralności każdego dziecka.
Moje zainteresowania w sferze zawodowej to emocje oraz mózg wraz z jego możliwościami:)
Uwielbiam swoją rodzinę, książki oraz nieodkryte zakątki Polski.

Zamknij

Romana Rembalska

Pomoc nauczyciela

Ewa Fidyk

Nauczyciel

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, uzyskałam tytuł magistra z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

Moim drugim fakultetem jest technik elektroradiologii, którego uzyskałam dzięki ukończeniu 2-letniej Szkoły Medycznej.

Swoją pracę z dziećmi rozpoczęłam już w trakcie studiów, udzielając korepetycji dzieciom w klasach 1-3.

Pierwszą pracę jako nauczyciel podjęłam w Zespole Szkól Salezjańskich w roku 2011 jako wychowawca grupy przedszkolnej ( zerówka). Następnie przez kolejne lata byłam nauczycielem wychowawcą w klasach 1-3.

W swojej pracy na pierwszym miejscu stawiam dobro dzieci. Każdemu dziecku przekazuję dużo empatii, miłości, czułości oraz swoim uśmiechem staram się załagodzić każdą trudną sytuację.

Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców Jasia i Adasia oraz szczęśliwą żoną.

Zamknij

Agnieszka Budnik

Nauczyciel

Anna Kurzawa

Nauczyciel

Kinga Tomczewska

Nauczyciel

Natalia Wielki

Nauczyciel

Magdalena Juskowiak

Pomoc nauczyciela

Kadra pedagogiczna

Alina Witkowska  

Dyrektor

Ewa Rurarz

Nauczyciel

Klaudia Kwiatkowska

Nauczyciel

Izabela Trzebiatowska

Nauczyciel

Ewa Fidyk

Nauczyciel

Agnieszka Budnik

Nauczyciel

Anna Kurzawa

Nauczyciel

Kinga Tomczewska

Nauczyciel

Natalia Wielki

Nauczyciel

Joanna Wiśniewska

Pomoc nauczyciela

Romana Rembalska

Pomoc nauczyciela

Magdalena Juskowiak

Pomoc nauczyciela

Magdalena Paterczyk – sekretarz

Pracownik przedszkola

Michał Paterczyk – sekretarz

Pracownik przedszkola

Agnieszka Ludorowska – Psycholog

Pracownik przedszkola

Joanna Mackiewicz – Logopeda

Pracownik przedszkola

Monika Michalska (pomoc kuchenna)

Pracownik przedszkola